Intermarket analýza: Bude mít propad na trzích negativní vliv na Forex?
Jak jsem minulý týden psal, situaci na hlavních měnových párech ovlivňovalo především nejasné cenové směřování na americkém dolaru, který začal po odražení od horní hrany své range oslabovat. Mnou očekávaná otočka na měnovém páru EURUSD sice vyšla, bohužel jsem nedostal plnění svého obchodního příkazu o 2 pipy. Holt, i takový je občas trading.
V těchto dnech zažíváme silný propad na akciových trzích. Jedná se o největší propad od začátku února tohoto roku. Mnoho komentátorů má různá vysvětlení. Někteří ekonomové vám poví, že je to vlivem zhoršeného výhledu růstu světové ekonomiky, na ČT24 se dozvíte, že za to může Trump a jeho obchodní válka s Čínou a finanční analytici vás budou upozorňovat na to, že se vlivem růstu úrokových sazeb změní valuace firem založená na odhadech budoucích výnosů a tudíž posléze i jejich hodnota.
Z tradingového pohledu se podívám na graf a vidím dlouhodobý uptrend, na jehož konci je pohyb do strany neboli akumulace. Pokud jdou někteří větší hráči z trhu ven, po takto dlouhém trendu je to vcelku logické a nemusí to skončit katastrofou. Pouze dojde k určité hlubší korekci a ti samí velcí hráči, kteří stojí u zrodu této korekce (a prodávají vysoko), pak budou stát u zrodu znovunastartování trendu (a budou nakupovat na nízkých cenách).
Příležitost, kterou na měnových trzích aktuálně vnímám jako zajímavou, jsem našel na páru GBPUSD. Zde cena došla až ke svému lokálnímu high z konce září a nachází se zde zdvojená úroveň rezistence, a to konkrétně mezi cenami 1.3259 (což je aktuální týdenní R2) a 1.3263, kde leží reverzní úroveň Fibonacci. Zde budu tedy vstupovat se short objednávkou, kterou budu cílit až k úrovni, na které se nachází týdenní pivot point, což je cenová hladina 1.3054.
Přeji mnoho úspěchů v tradingu
MS